پیتکو چیست؟

اگر چه دنیای امروز رشدی بی سابقه را در زمینه‌های دانش و فناوری تجربه می‌کند و کشور ما ایران نیز از این رشد پرشتاب بی نصیب نیست، اما سهم تمام انسان‌ها از این رشد یکسان نیست. به طور طبیعی شهروندان شهرهای توسعه‌یافته سهم بیشتری از امکانات فرهنگی، رفاهی، آموزشی و اقتصادی دارند و هر چقدر از کشورها و شهرهای بزرگ دور می‌شویم دسترسی به این امکانات نیز دشوارتر می‌گردد. با وجود این، پیشرفت‌های حوزه‌ی فناوری امیدها را برای توزیع عادلانه‌تر امکانات (دست کم در زمینه‌های آموزشی و فرهنگی) پررنگ‌تر کرده‌است. امروزه دسترسی به مقالات بهترین دانشگاه‌های دنیا برای کسی که هزاران کیلومتر دورتر زندگی می‌کند نیز زحمت چندانی ندارد و کسی که در آسیا زندگی می‌کند می‌تواند کتابی را بخواند که چند روز پیش در آمریکا چاپ شده است.

در این میان، در کشور ما ایران نیز کودکی‌ها و نوجوانی‌های زیادی به سرعت در حال سپری شدن هستند و آن چه در این سال‌های بی‌برگشت و غیرقابل‌جبران برای کودکان ایران رقم می‌خورد بدون شک سرنوشت فردی، اجتماعی و ملی ما را در آینده تحت تاثیر قرار خواهد داد. عادت‌هایی مثل مطالعه، تفکر انتقادی و همکاری گروهی در سنین بزرگسالی بسیار سخت به دست می‌آیند، اما شاید در کودکی فقط یک معلم خوب، پدر و مادری که کتاب می‌خوانند و یا وجود یک کتاب‌فروشی خوب و در دسترس این عادت‌ها را برای همیشه نهادینه کند.

پیتکو در ابتدای سال 96 با هدف توزیع برابر محصولات فرهنگی برای کودکان و نوجوانان ایران پایه‌گذاری شد و هم‌اکنون فاز آزمایشی خود را سپری می‌کند. هدف اصلی ما در پیتکو دسترسی برابر تمام کودکان و نوجوانان ایرانی به کتاب‌ها، بازی‌های فکری و دیگر محصولات فرهنگی بوده است تا کودکانی که در کم جمعیت‌ترین و کم‌امکانات‌ترین شهرهای ایران زندگی می‌کنند به همان کتاب‌ها و بازی‌هایی دسترسی داشته باشند که کودکان شهرهای بزرگ می‌توانند به سادگی از کتاب‌فروشی‌ها تهیه کنند، و کودکان شهرهای بزرگ نیز بتوانند با امکاناتی که فروشگاهی آنلاین در اختیار آن‌ها می‌گذارد انتخابی گسترده و متنوع را در برابر خود داشته باشند. در این راستا ارسال این محصولات نیز به سراسر ایران رایگان خواهد بود و توانسته‌ایم با جذب حامیانی خوش‌قلب این ارسال رایگان را برای تمام محصولات و سفارشات امکان‌پذیر کنیم.

در این راه بیش از هر چیز امیدمان به کمک‌های فکری و بازخوردهای مشتریان‌مان است. فروشگاه اینترنتی در تمام جهان پدیده‌ای جدید است و هر فروشگاهی تا رسیدن به بلوغ خود راهی دشوار را در پیش دارد. بهبود ساز و کارهای سایت، ثبت سفارش، ارتباط با مشتریان، ارسال و پیگیری، همه و همه نیازمند همکاری همدلانه‌ی شما مشتریان و مخاطبان ماست و امیدواریم در این راه بتوانیم شایستگی اعتماد شما را داشته باشیم.

گفتنی است فروشگاه حضوری پیتکو هم در مهر ماه ۱۳۹۶ به آدرس تهران، خیابان دانشگاه، مرکز خرید دانشگاه افتتاح شد تا مخاطبان کودک و نوجوان بتوانند با حضور در پیتکو علاوه بر انتخاب از میان صدها عنوان کتاب، بازی و سرگرمی از  ۱۰ درصد تخفیف خرید حضوری محصولات ایرانی نیز استفاده کنند. فروشگاه پیتکو هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب و جمعه‌ها و روزهای تعطیل از ساعت ۴ بعدازظهر تا ۹ شب باز است.