چگونه به نمایشگاه بین المللی کتاب برویم؟‌

امسال سی و یکمین سال است که نمایشگاه کتاب در اردیبهشت ماه در تهران برگزار می‌شود. حال و هوای نمایشگاه، حتی کسانی را که بطور جدی مطالعه نمی‌‌کنند، به سمت خود جذب می‌کند. هزاران نفر با تحمل سختی و پیاده‌روی‌های طولانی با اشتیاق در بین غرفه‌ها قدم می‌زنند و به خرید یا تماشا می‌پردازند. اما با توجه به وسعت نمایشگاه، رفت و آمد آن همیشه مساله‌آفرین است و ما در این مطلب قصد داریم به شما کمک کنیم تا بهترین راه را انتخاب کنید.

محل برگزاری نمایشگاه امسال مصلای تهران است و دارای پارکینگ بزرگی با ظرفیت بیش از سه هزار خودرو است. پس اگر بخواهید با خودروی شخصی به نمایشگاه بروید، لازم نیست نگران جای پارک باشید. تنها مشکل این است که مسافت پارکینگ تا غرفه‌ها کمی طولانی است و هنگام برگشت اگر بار سنگین داشته باشید به شما سخت خواهد گذشت. ضمنا توجه داشته باشید که مصلای تهران در محدوده‌ی طرح ترافیک و زوج و فرد است. طرح زوج و فرد ساعت ۱۹ و طرح ترافیک تا ساعت ۱۷ به پایان می‌رسد و باید توجه داشته باشید که پس از این ساعات به این محدوده تردد کنید.

راه بهتر آن است که از مترو استفاده کنید. اگر از ابتدا خط یک را سوار شده‌اید، در ایستگاه مصلی و یا شهید بهشتی پیاده شوید. اگر خط سه را سوار شده‌اید در ایستگاه شهید بهشتی پیاده شوید. در غیر این‌صورت، در ایستگاه میدان محمودیه (خط۷)، امام خمینی (خط ۲)، دروازه دولت (خط ۴)‌ و یا شهدای هفتم تیر (خط ۶)  از قطار پیاده شوید و خط خود را به مقصد تجریش تغییر بدهید، سپس در یکی از ایستگاه‌های شهید بهشتی و یا مصلی از قطار پیاده شوید.

نمایشگاه امسال از ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت خواهد بود و طبق عادت هر سال تمدید هم خواهد شد، اما به شما توصیه میکنم طوری تنظیم کنید که در روز‌های آخر و یا آخر هفته به آن‌جا نروید؛ چرا که در ازدحام دوچندانِ آخر هفته و یا پایان نمایشگاه، ممکن است نتوانید با خیال راحت به گشتن و خرید کردن بپردازید.

0

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.